E-ticaret Altyapıları

 

Tercih edilecek program altyapısı, e-ticaret sitelerinin başarısını ve sürekliliğini belirleyen önemli faktörlerden biridir.

Sistemi kimlerin yöneteceği, beklenen trafik ve satış miktarı, hedef pazar ve sektör bu konuda karar verirken değerendirilmesi gereken hususlardan yalnızca bir kaçı. İdeasoft yahut benzeri Türk yazılımcılarla şekillendirilmiş hazır paketler, Magento gibi dünya markaları, Shopify, WooCommerce gibi alternatif modeller bu süreçte farklı avantaj ve dezavantajlarıyla değerlendirilmelidir.

Markanız ve hedef kitlenize en uygun eticaret paketine birlikte karar veriyor, maksimum güvenlik için gerekli sunucu ayarlarınızdan, SSL sertifikalarına tüm altyapı çalışmalarınızı eksiksiz tamamlıyoruz.

Zaman içerisinde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarınıza cevap verecek özel eklentiler / extensionlar hazırlıyor, analytics – webmaster tools gibi temel bağlantıları hazırlıyor, alternatif satış kanalları ve tedarikçilerle olan entegrsyonlarınızı yönetiyoruz.

İster bizim öneri ve tercihimiz Magento yapıları, ister Woo-Commerce ve Shopify gibi popüler altyapılar, ister İdeasoft gibi hazır paketler..

Unutmamanız gereken faktör ise, paket seçimi ve hazır ürün fotoğrafları yüklemenin yalnızca ve yalnızca sitenizin asgari varlık şartı ve sürecin ilk basamağı olabileceğidir. Bu basamak, tek başına sizi, ‘demoralize olup sektörden çekilen’ onbinlerden ayırmaya yetmeyecektir.

E-ticaret alışılagelen yargının aksine, süreçleri çok dikkatli ve eksiksiz yönetilmesi gereken bir iştir. Kullanılacak modelli fotoğraflarda yüzün görünüp görünmeyeceği ve yurt dışı satışlarınızda kullanacağınız kargo methodları gibi tonla detay ile sektör profesyonelleri bu konuda markanıza önemli değerler katabilir.

Kurucumuz Ersan Ertürk’ün Hangi E-ticaret Altyapısını Seçmeliyim? başlıklı makalesine göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Bize Yazın!